درگ آئودى،ب ام و و مرسدس بنز | فیلم

در زیر کاپوت RS5 کوپه یک موتور V6 توئین توربو به حجم ۲٫۹ لیتری قرار دارد. این موتور ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و نیروی خود را از طریق یک گیربکس هشت سرعته تیپ ترونیک به چرخ ها ارسال می کند.

با این مشخصات، شتاب RS5 کوپه ۳٫۹ ثانیه اعلام شده است. در سوی مقابل مرسدس آبی رنگ که در حقیقت متعلق به مدیر سایت Carwow است،

از یک پیشرانه ۴ لیتری V8 توئین توربو به قدرت ۵۱۰ اسب بخار و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور و همچنین گیربکس هفت سرعته خودکار بهره می برد. شتاب این خودرو نیز که با ۱٫۸ تن وزن سنگین ترین عضو گروه محسوب می شود، همانند RS5 کوپه ۳٫۹ ثانیه است.

آئودی | تگ

آئودی | تگ

کوپه باواریایی با موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی توئین توربو و پکیج Competition Pack در این مسابقه حضور دارد. این نسخه ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و طبق اعلام سازنده شتاب صفر تا صد آن ۴ ثانیه است.

با در نظر گرفتن مشخصات و ارقام رسمی ارایه شده از سوی سازندگان، روی کاغذ شانس برنده شدن C63 S و RS5 کوپه بیشتر از رقیب باواریایی بوده و باید یکی از این دو زودتر از خط پایان مسابقه درگ یک چهارم مایل عبور کند. در عمل نیز وضعیت تقریبا به همین شکل بود، هر چند برخی فاکتورهای دیگر مثل چسبندگی بهتر در برتری برنده نقش کلیدی داشت.

(۱۵۲)


152
بازدیدها