مقایسه مرسدس بنز کلاس اس ۲۰۱۶ و بی ام دبلیو سری ۷ مدل ۲۰۱۷ | فیلم

ششمین نسل از بی ام و سری ۷ با کد اتاق G12 سرانجام به بازار ایران رسید. این اتاق که در سال ۲۰۱۵ معرفی و به بازار معرفی شده است در دو فاصله ی محوری مختلف به بازار عرضه می شود که مدل طویل‌تر دارای پسوند Li در انتهای نام خود است و کد اتاق آن نیز G12 است. طراحی این مدل از زبان طراحی جدید بی ام و سرچشمه گرفته است و که نسل جدید سری ۵ نیز بر اساس آن طراحی شده است.

ابعاد سری هفت جدید ۵۰۹۸ میل متر طول، ۱۹۰۲ میلیمتر عرض و ۱۴۶۷ میلیمتر ارتفاع دارد و در مدل دارای فاصله ی محوری بیشتر طول خودرو به ۵۲۳۸ میلیمتر افزایش پیدا کرده است. وزن این خودرو نیز بسته به نوع موتور و اتاق بین ۱۷۵۵ کیلوگرم تا ۲۰۷۰ کیلوگرم متغیر است.

بنز | تگ

بنز | تگ

بی ام و سری هفت در بازار جهانی با شش نوع موتور بنزینی و ۳ نوع موتور دیزلی عرضه می شود که در بازار ایران با توجه به ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بیش از ۲.۵ لیتر، ضعیف‌ترین مدل این خودرو با کد ۷۳۰i و ۷۳۰Li وارد خواهد شد و فعلاً پرشیاخودرو از مدل Li رونمایی کرده است.

البته بهتر است گول کلمه ی ضعیف‌ترین را نخورید چون این مدل مجهز به یک موتور چهار سیلندر ۲ لیتری توربوشارژر است که می تواند ۲۵۸ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند که برای یک موتور ۲ لیتری عددی بسیار عالی است.

(۱۵۹)


159
بازدیدها