آئودی “آ ۷ ۲۰۱۸” لوکس تر از همیشه رونمایی شد | فیلم

همان‌طور که از بازه قیمتی و امکانات موجود در آئودی A7 انتظار می‌رود، این خودرو شرایط راحتی و عملکرد فوق‌العاده‌ای را در اختیار قرار می‌دهد. امّا این ویژگی آن را چندان از رقبای خود متمایز نمی‌کند؛ چرا که خودروهای زیادی در این کلاس وجود دارند که دقیقاً از همین شرایط برخوردارند. چیزی که A7 را از دیگران متمایز می‌کند، یکی از نادرترین طراحی‌های بدنه دنیای اتومبیل با ظاهری بسیار چشم‌نواز است.

آئودی A7 را در کلاسی در حال رشد با عنوان «چهار در کوپه» ارائه کرده است؛ چیزی که باعث می‌شود که لفظ «کوپه» به همان انعطاف‌پذیری و شاید هم بیهودگی! لفظ «کراس‌اور» برسد. مطابق تعریف وبستر، کوپه یک اتومبیل ۲ در است که فضای بسته‌ای دارد. این در حالی است که این خودرو چهار در دارد و در واقع، مانند برادر دوقلویش، A6، یک سدان است؛ با این حال، یک هاچ در عقب نیز دارد.

آئودی | تگ

آئودی | تگ

عنصر طراحی‌ای که A7 را از دیگر وسایل نقلیه از این نوع مانند مرسدس‌بنز CLS و ب‌ام‌و سری ۶ گرن کوپه متفاوت می‌کند، خط سقف این مدل است که دارای یک شیب تُند به سمت عقب پس از ستون دوم بدنه خودرو است. این حالت از آن طراحی‌هایی است که بیشتر در کوپه‌های جدید مرسوم است و بر این اساس، باعث می‌شود که خودروهایی با چهار در نیز به این تعریف راه پیدا کنند.

اقدام آئودی برای انجام این طراحی یکی از بهترین‌ها در نوع خودش است. در همین حال، برخی ویژگی‌های تازه دیگری نیز در نسخه ۲۰۱۶ این محصول اینگولشتات دیده می‌شوند. جلوپنجره به اندازه مدل ۲۰۱۵ خودنمایی نمی‌کند، چراغ‌های جلو و عقب LED با چشم نیمه‌باز ما را نگاه می‌کنند و لوله‌های خروجی اگزوز نیز گوشه‌دار شده‌اند.

(۳۴۶)


346
بازدیدها