بهترین حالت نشستن پشت فرمان خودرو | فیلم

شرکت جگوار ویدئویی را منتشر کرده که در آن نحوه نشستن درست در پشت فرمان به‌طور دقیق شرح داده می‌شود.

در نکته اول آمده که جیب‌های پر در نحوه نشستن شما تاثیر منفی می‌گذارد و باید آنها را خالی کنید. البته این نکته خیلی مشکل ساز نخواهد بود زیرا در کابین خودروهای امروزی محل‌های مختلفی برای قرار دادن وسایل کوچک و اضافی وجود دارد.

در مرحله بعدی، راننده باید تا جایی که امکان دارد به قسمت پشتی صندلی تکیه بدهد و در حالتی تقریباً عمودی قرار بگیرد.

نحوه قرارگیری باید طوری باشد که نشیمن‌گاه کاملاً به قسمت پایینی صندلی، و پشت کاملاً به قسمت بالایی صندلی تکیه داده شود. به‌علاوه قسمت بالایی پشت‌سری هم باید با قسمت بالایی سر مماس باشد. نحوه قرارگیری پاها باید به‌طوری باشد که هیچ‌گونه فشاری را در قسمت ران احساس نکنید. در هنگام تنظیم فاصله پدال، پاها باید به‌گونه‌ای قرار بگیرند که زنو کمی خم شده باشد.

در نکته بعدی نحوه گرفتن فرمان شرح داده می‌شود که در آن آرنج‌ها باید در حالت خم و با زاویه باشند. نکته هشتم به بررسی حالت شانه‌ها اشاره می‌کند که باید در حالت تماس دائمی با صندلی باشند. با رعایت کردن این نکات، نه‌تنها می‌توانید از آسیب‌ها و دردهای مفصلی و عضله‌ای جلوگیری کنید، بلکه راحتی و ایمنی را هم برای خود به‌ارمغان خواهید آورد. با وجود اینکه اصولاً این دست ویدئو‌ها توسط خودروسازها منتشر نمی‌شوند، اما جگوار به‌خوبی نحوه نشستن درست در پشت فرمان را شرح داده است.

(۸۹)


89
بازدیدها