آموزش جالب ساخت دریم کچر طرح جغد | فیلم

وسایل مورد نیاز:

۱. حلقه چوبی یا فلزی با قطر مورد نظر

۲. بند چرم یا جیر مصنوعی

۳. نخ ضخیم (مخصوص دستبند یا تسبیح)

۴. پر

۵. چسب قوی

۶. آویز و مهره های تزئینی (به سلیقه خودتان)

۷. قیچی

 

* حلقه فلزی، بند چرم، نخ دستبند و پر را می توانید از خرازی ها تهیه نمایید.

مراحل ساخت:

۱.  سر بند چرمی را خوب به حلقه بچسبانید. زمانیکه که از محکم شدن آن مطمئن شدید دورتا دور حلقه را با بند چرم بپوشانید. برای این کار بهتر است از بندهای یک الی دو متری استفاده کنید تا عبور بند از داخل حلقه آسانتر شود. برای هر تکه بند نیز می توانید سر و انتهای آنرا مانند شروع کار به حلقه بچسبانید.

۲.یه تکه بند چرم را همراه یک الی دو عدد مهره به بالای حلقه ببندید تا در نهایت دریم کچر شما از این قسمت روی دیوار آویز شود.

۳. نخ را درست زیر بند آویز دریم کچر گره بزنید. و مطابق تصویر یک چند ظلعی منتظم داخل حلقه تشکیل دهید. چند ضلعی شما می تواند ۵ یا ۶ ضلع داشته باشد. زمانیکه دوباره به محل گره نخ رسیدید مجددا آنرا به حلقه گره کنید.

۴. اکنون همان عملیات مرحله سوم را تکرار کنید با این تفاوت که نخ را به دور اضلاع چندضلعی بپیچانید. به جهت چرخش نخ دور میله دقت کنید تا اضلاع چند ضلعی هنگام ساخت شل نشود.

۵. این کار را ادامه دهید تا چند ضلعی به کوچکترین حالت ممکن خود برسد. حین عبور دادن نخ می توانید مهر های چوبی را در میانه های تاری که می بافید جای دهید.

۶. سه تکه بند چرم را به طول ۵۰ سانتیمتر جدا کرده و مطابق تصویر به صورت متقارن در قسمت پایین دریم کچر آویز کنید.

۷. حالا نوبت آن است تا بیشتر و آویز اصلی را به بندهای چرم اضافه و پرهای زیبا را با استفاده از چسب در انتهای هر بند چرم آویزان کنید.

 

(۱۸۳۷۵)


18,375
بازدیدها