سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که موج بارشی خفیفی که از شامگاه پنج‌شنبه وارد کشور شده و موجب بارش‌های خفیف در استان‌های شمال غرب،شمال و شمال شرق کشور می‌شود در ۴۸ ساعت آینده از کشور خارج خواهد شد.

امین‌حسین نقشینه کارشناس ارشد سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نتایج به‌دست آمده از داده‌های هواشناسی این مطلب را بیان کرد و ادامه داد: این موج بارشی که از غرب کشور وارد شده و به سمت شرق گذر می‌کند در طی ساعت‌های آتی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مناطقی از لرستان، زنجان، ارتفاعات قزوین، ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، مازنداران، گیلان و دامنه‌های جنوبی البرز را درگیر بارش‌های خفیف خواهد کرد که این بارندگی در ارتفاعات و مناطق سردسیر تر با شدت بیشتر و به همراه رگبار خواهد بود.

وی ادامه داد: این موج بارشی که موجب بارش‌های پراکنده در زمان عصرگاهی خواهد شد از اواخر وقت شنبه از کشور عبور خواهد کرد و دستاورد آن تنها بارش‌های پراکنده است در مناطق یاد شده است؛هوای استان تهران در ۴۸ ساعت آینده صاف تا کمی ابری همراه با بارش‌های خفیف در وقت عصرگاهی خواهد بود که این بارش‌ها در مناطقی همچون فیروزکوه و ارتفاعات استان تهران بیشتر از سایر نقاط است.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: این موج بارشی در اواخر وقت روز شنبه مناطق شرق کشور همچون استان سیستان و بلوچستان را نیز درگیر بارش‌های پراکنده خواهد کرد.

وی در پایان اعلام کرد که سامانه بارشی مناسبی از پایان هفته پیش رو وارد کشور خواهد شد و موجب بارش‌های مناسب بهاری در کشور می‌شود.

(۱۸)

هفته آینده ایران بارانی است/ بارش‌های پراکنده در زمان عصرگاهی

18
بازدیدها