خاموشی بزرگ‌ ترین و معروف‌ ترین برج ساعت جهان | فیلم

با شروع تعمیرات برج بیگ بن، ساعت معروف لندن برای چند ماه بی صدا خواهد ماند.دوره سه ساله تعمیر برج و ساعت بیگ بن، یکی از معروفترین جاذبه های توریستی دنیا، در لندن روز شنبه هشتم آوریل آغاز شد.تعمیرات ۲۹ میلیون پوند هزینه بر می دارد و از جمله شامل ترمیم زنگ زدگی فلزاتی است که در سقف و استحکام ساختمان به کار برده شده است و می تواند به این برج صد و شصت ساله خسارت برساند.

برج ساعت که در بریتانیا قرار دارد، به نام برج بیگ بن یا ساعت بیگ بن، شهرت جهانی دارد.

سعی بر این است که چهار طرف برج در دوره تعمیرات کاملاً پوشانده نشود و حداقل یکی از چهار ساعتی که در چهار طرف تعبیه شده است قابل دیدن باشد اما به هرحال توریست هایی که به لندن می آیند به مدت چند ماه از شنیدن صدای آشنای ساعت بیگ بن، به واسطه تعمیر فنرهای ساعت محروم خواهند بود.

آدام واتروبسکی، آرشیتکت اصلی کار توضیح می دهد: «تعمیرات سه وجه دارد. تعمیر خود ساعت، مرمت ساختمان و ایجاد امکاناتی مثل آسانسور و توالت در بالای برج که برای تسهیل کار تعمیرکنندگان ساعت و دیگر کارکنان باید در نظر گرفته شود تا بتوانند بالا بروند.آخرین تعمیرات مهم ساعت و برج ۹۶ متری بیگ بن، در سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۵ صورت گرفته بود.هزینه سنگین تعمیر ساعت بیگ بن در دوره دشوار برکسیت موضوع بحث دیگری است.

(۱۴۲)


142
بازدیدها