نحوه پرداخت یارانه در سال آینده | فیلم

محمدباقر نوبخت در حاشیه نشست هیات دولت با بیان اینکه آنچه در سال آینده دنبال خواهد شد مهار تورم و در کنار آن اشتغال، تولید و کاهش فقر مطلق است، اظهار کرد: در سال جاری و سال گذشته از دو مسیر موضوع اشتغال و تولید را پیگیری می‌کردیم، یکی از طریق تسهیلات غیردولتی که عموما بانکی بود که تسهیلات برای واحدهای تولیدی بخش خصوصی پرداخت می شد.

معاون رئیس جمهور افزود: ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به ۲۴ هزار واحد تولیدی پرداخت شد و از مسیر دیگر ۴۲ هزار میلیارد تومان از اعتبارات دولتی و خزانه به طرح های عمرانی پرداخت شد که نتیجه آثار آن را هم در رشد اقتصادی و هم اشتغال در سال گذشته و نیمه اول امسال مشاهده کردیم که شاهد رشد اقتصادی ۶٫۵ تا ۷ درصدی و کاهش یک درصدی بیکاری بودیم.

وی با بیان اینکه امسال مصمم هستیم مبلغ ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان را به ۷۵ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم، گفت: بخش کوچکی از این مبلغ در حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان آن از مسیر اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به دست می آید و مابقی از منابع دیگر برای اشتغال تامین می شود.

نوبخت ادامه داد: سال آینده سال اشتغال جوانان است و همانطور که در مهار تورم موفق بودیم شاهد رفع بیکاری نیز خواهیم بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: دولت تحت هیچ شرایطی آمادگی گران کردن کالا ندارد و تصمیمی هم ندارد اجازه گرانفروشی را به کسی بدهد.

وی افزود: با استفاده از کمک بخش غیر دولتی در طرح های عمرانی به جای ۴۲ هزار میلیارد تومان بالغ بر ۱۲۶ هزار تومان برای این طرح ها خواهیم داشت.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به هیچ وجه تصمیم ندارد ریالی از منابعی که برای اجرای پرداخت یارانه ها است را به خزانه واریز کند و سال آینده همه یارانه هایی را که دریافت می‌کنیم به جامعه باز خواهیم گرداند بیان کرد: شکل پرداخت‌ها تغییر کرده و آن را به نیازمندان پرداخت می کنیم.

نوبخت در انتها خاطر نشان کرد: به همه کسانی که یارانه هم می گیرند ولی دریافت یارانه شان کمتر از خط مستمری است که الان پرداخت می‌شود یک یارانه مجدد پرداخت خواهیم کرد و شیوه به سمت عدالت و به سمت افرادی که نیازمند هستند در حال تغییر کردن هست.

(۲۸)


28
بازدیدها