احتیاط های لازم برای جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان | فیلم

دکتر گویا،رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت هم با اشاره به شیوع نوع جدیدی از ویروس آنفلوآنزای پرندگان با عنوان H5N6 گفت: برخلاف ویروس پیشین که تاکنون مورد ابتلای انسانی از آن گزارش نشده است ، ویروس جدید در انسان هم ایجاد بیماری کرده که ابتلای آن تا کنون فقط در کشور چین بوده است .
دکتر گویا با بیان اینکه تا کنون هیچ فردی در کشور مبتلا به این بیماری نشده است گفت: نشانه های این بیماری عبارت است از تب، گلو درد، بدن درد و سرفه که این علائم کم کم شدت می یابد.
او گفت: در صورتی که احساس کنیم فردی این علائم را دارد ابتدا در طول ۱۰ روز با دارو مداو می کنیم و اگر بهبود نیافت در بخش مراقبت های ویژه بستری می کنیم.
دکتر گویا افزود: اقدامات فوری در وزارت جهادکشاورزی، سازمان دامپزشکی، سازمان حفاظت محیط زیست و زیرمجموعه وزارت بهداشت صورت گرفته تا از سرایت آن به انسان جلوگیری شود.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر با اشاره به تلف شدن شماری از پرندگان وحشی در یکی از تالاب‌های استان گیلان (بندر بوجاق درکیاشهر) بر اثر ابتلا به ویروس جدید گفت: همه افرادی که با این پرندگان سر و کار داشتند تحت مراقبت قرار گرفته ، واکسینه شده اند و خوشبختانه تاکنون هیچکدام علائم بیماری را نشان نداده اند.
دکتر گویا به مردم توصیه کرد: از تماس، شکار و خریداری لاشه‌های پرندگان وحشی خودداری کنند.

(۸۹)


89
بازدیدها