حمایت مالی و اعطای وام کم بهره برای تولیدکنندگان کفش | فیلم

جمشید تقی زاده، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم گرامیداشت روز کارگر در شرکت صنعتی کفش ملی گفت: این تسهیلات قرار است از صندوق توسعه ملی و منابع عمومی برای نوسازی تجهیزات صنعتی تولید کفش تامین شود.

وی اولویت پرداخت تسهیلات مالی را با تولیدکنندگانی دانست که تامین کننده محصولات مورد نیاز گروه صنعتی کفش ملی هستند.

وی بدون اشاره به مبلغ وام اعطایی به تولیدکنندگان کفش هدف از اجرای این طرح را هم افزایی هرچه بیشتر برای حمایت از کفش ملی دانست.

تقی‌زاده، با بیان اینکه مصرف سالانه کفش در کشور ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون جفت برآورد شده است، آمار کفش‌های وارداتی را بیش از ۱۰۰ میلیون جفت دانست و گفت: سهم گروه صنعتی کفش ملی از این میزان فقط ۱٫۵ درصد است.

وی با اشاره به اینکه سهام دار اصلی گروه صنعتی کفش ملی صندوق بازنشستگی کشوری و بازنشستگان هستند از جمعیت تحت پوشش این صندوق خواست برای ایجاد اشتغال و حمایت از کالاهای ایرانی کالاهای مورد نیاز خود را از این شرکت خریداری کنند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری علت اینکه مردم طی سال‌های اخیر از کفش ملی استقبال نکرده اند به روز نبودن مدل کفش های تولیدی اعلام کرد و از دست اندرکاران تولید این نشان کفش خواست هرچه سریعتر با تجیهز واحدهای تولیدی به اولویت های مشتریان خود توجه ویژه کنند.

 

(۷۷)


77
بازدیدها