موج جدید بارش‌های سیل آسا از سه شنبه وارد کشور می‌شود | فیلم

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: باید احتیاط کرد، ممکن است بارندگی‌های رگباری سیل آسا دوباره تکرار شود و بررسی‎‌ها نشان می‌دهد از الان تا ۲۰ خرداد احتمال وقوع بادهای تندری وجود دارد.

وی گفت: رگبارهای سیل آسا برای استان های آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، ارتفاعات زنجان، کردستان، همدان ، مرکزی، شمال استان اصفهان، البرز،­ تهران و ارتفاعات سمنان­­ از فردا انتظارمی رود و شرایط برای بارش های سیل آسا و احتمالا آبگرفتگی معابر وجود­­ دارد.

اصغری افزود: روز چهارشنبه نیز به صورت محدودتر شرایط روز سه شنبه را خواهد داشت و روز پنجشنبه شرایط عادی می شود.

وی گفت: البته اتفاقی که در ساعات گذشته رخ داد این بود که هوای سرد در اکثر مناطق کشور حاکم و باعث شد هوا خنک ترشود به طوری که هوای مشهد مقدس ۱۳ درجه نسبت به روز قبل خنک تر است.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: همچنین موجی که از روز گذشته در شرق کشور فعال بود در حال خروج از کشور است اما همچنان ابرهای باران‌زا در مناطقی مانند مشهد ، فریمان، گرگان و بجنورد دیده می شود اما هرچه زمان جلوتر می رود آسمان آن مناطق نیز صاف می شود.

وی گفت: البته­ با توجه به رطوبتی که در منطقه وجود دارد همچنان در ساعات بعداز ظهر باید منتظر ظهور ابر در دامنه های البرز مرکزی از جمله در ارتفاعات تهران، استان البرز، قزوین، زنجان و شمال غرب کشور باشیم.

اصغری ادامه داد: احتمال وقوع بارندگی در این مناطق نیز وجود دارد.

وی گفت: در جنوب شرق کشور وزش باد­ در طول هفته پدیده غالب است و این وضع را همراه با گرد و خاک تا آخر هفته خواهیم داشت و اب‌های ساحل شرقی دریای عمان از امروز مواج­ خواهد شد و آب‌های شرقی دریای خزر هم مواج است، اما هرچه زمان به جلوتر می‌رود در دریای خزر هوا آرام تر می‌شود.

(۵۹)


59
بازدیدها