وقوع وزش باد‌های شدید در بخش‌هایی از شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر | فیلم

مرتضی ضرابی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر شرایط کاملاً برای ایجاد ابرهای همرفتی فراهم است که می تواند باعث رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید و موقتی دز مناطقی از استان های اذربایجان غربی و شرقی، بخش‌هایی از کردستان گیلان و مازندران، زنجان، قزوین، ارتفاعات تهران و سمنان شود.

وی افزود در نیمه شرقی کشور عمدتاً پدیده غالب وزش باد است که می تواند منجر به گرد و خاک در بخش هایی از خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان و زابل بشود.

ضرابی افزود: در دیگر نقاط کشور جو نسبتاً پایداری را خواهیم داشت البته افزایش سرعت وزش باد در مرزهای غربی می‌تواند سبب کاهش کیفیت هوا در بخش هایی از ایلام، خوزستان و بوشهر شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت روند افزایش دما در اکثر نقاط کشور جزیی است اما در استانهای ساحلی خزر شمال و شرق محسوس‌تر است و ۴ تا ۷ درجه افزایش دما تا پس فردا در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت :​ کشاورزان در این مناطق باید به آب شالیزارها و در گلخانه‌ها به تنظیم دما توجه داشته باشند ضمن اینکه آبهای خلیج فارس امروز بعد از ظهر و فردا متلاطم خواهد بود و فردا علاوه بر خلیج فارس دریای عمان هم مواج می شود.

(۲۲)


22
بازدیدها