ادامه روند کاهش دمای صبحگاهی و افزایش دما در شهر‌های ساحلی شمالی | فیلم

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: میزان ذرات معلق در هوا در استانهای نیمه غربی و هم مرز با عراق از جمله خوزستان، کرمانشاه و ایلام کاسته شده است.

وی گفت: عمان هم به کشورهای تولید گرد و غبار اضافه شد و تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که غبار از آن منطقه به داخل کشور منتقل می شود و هموطنان ما در کیش، بندر لنگه و بخشهای زیادی از بوشهر و هرمزگان با این شرایط مواجه اند و احتمال تاخیر در پروازهای کیش به سبب کاهش دید وجود دارد.

اصغری گفت: وزش باد باعث مواج شدن آبهای جنوبی کشور خواهد شد و این متلاطم بودن تا پایان هفته ادامه پیدا می کند و ارتفاع موج در مناطق فراساحلی تا ۱۲۰ سانتیمتر می رسد و بیشترین ارتفاع موج در جزایر لار و کیش خواهد بود.

کارشناس سازمان هوشناسی گفت: در شهرستانهایی از قبیل سراوان ، ایرانشهر، خاش، مهرستان، بشاگرد، حاجی آباد، بستک، کرمان، بافت، کهنوج، زرند، لار، خنج و داراب وقوع رعد و برق و رگبار پیش بینی می شود و با توجه به کاهش سرعت باد میزان ذرات معلق در هوا در شمال سیستان و بلوچستان و بخشهایی از استان خراسان جنوبی کاهش می یابد.

اصغری با اشاره به افزایش دما در سواحل شمالی کشور گفت: شرایط برای برداشت برنج بسیار مساعد است.

وی گفت: با توجه به افزایش دما از مسافران درخواست می کنیم قبل از ترک جنگلها از خاموش بودن آتش مطمئن شوند تا شاهد آتش سوزی در جنگلها نباشیم.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: نوسانات دمایی در نیمه غربی کشور هم به گونه ای است که تا روز چهارشنبه افزایش دما خواهیم داشت اما از روز چهارشنبه دمای هوا کاسته می شود و شنبه آینده دما متعادل می شود .

(۳۵)


35
بازدیدها