تهران بارانی می‌ماند | فیلم

مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی گفت: از دیروز که سوی جریانات هوا در استان‌های ساحلی خزر شمالی شده روند کاهش دما و بارندگی در آن مناطق آغاز شده است که پیش بینی می‌کنیم همچنان کاهش دما امروز و فردا نیز تداوم داشته باشد.

وی گفت: شدت بارش‌ها به حدی است که با آبگرفتگی و سیلاب و طغیان رودخانه‌های فصلی شاید همراه شود.

ضرابی افزود: عمده بارش ها برای امروز در استان های گیلان، مازندران، گلستان، بخش های شمالی خراسان رضوی و مناطقی از خراسان شمالی و شمال غرب استان سمنان پیش بینی می‌شود.

وی گفت: البته در نقاط دیگر همچون بخش های جنوبی آذربایجان شرقی و بخش های مرکزی استان اردبیل، کردستان، شمال شرق کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم و استان مرکزی، اصفهان و چهارمحال و بختیاری و لرستان نیز رگبار، رعد و برق و وزش بادهای شدید و موقتی را انتظار داریم.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در شرق کشور نیز پدیده غالب به ویژه در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان وزش بادهای به نسبت شدید خواهد بود و جاده‌های کوهستانی در شمال کشور و شمال غرب کشور مه آلود می شود که انتظار داریم رانندگان در گردنه ها رعایت این نکات را داشته باشند ضمن اینکه احتمال سفیدپوش شدن دامنه های البرز را داریم و در واقع نخستین برف پاییزی نیز در ارتفاعات البرز رخ خواهد داد.

ضرابی گفت: شدت بارش‌های فردا در گیلان و غرب مازندران خواهد بود و همچنین در مناطقی از استان تهران و غرب استان سمنان این بارش ها ادامه خواهد داشت که می تواند با سیلاب و آبگرفتگی معابر همراه شود و مدل ها نشان می دهد فردا صبح بارش‌های تهران شدید خواهد بود.

(۱۵)


15
بازدیدها