طبق گزارشات سازمان هواشناسی بارش ها شدت می گیرد | فیلم

سازمان هواشناسی از امروز برای نواحی غرب و شمال غرب کشور بارندگی پیش بینی کرد.

به گفته کارشناس هواشناسی، فردا بارش ها در استان های ایلام، کردستان، کرمانشاه و خوزستان شدت می گیرد.

کوروش محمدپور افزود: امروز در نیمی از استان های کشور دمای زیر ده درجه را داشتیم که کم ترین آن صفر درجه متعلق به اردبیل بود.

وی گفت: امروز در استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، غرب استان مرکزی و اصفهان، زنجان، شمال قزوین و به صورت پراکنده در استان های یزد، کرمان، شمال هرمزگان و قسمت هایی از استان فارس شاهد بارندگی خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارش ها فردا شدت بیشتری پیدا کند و پیش بینی می شود در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه امروز و فردا شاهد بارش باران باشیم و به مسافران اربعین که به سمت این مرزها درحال حرکتند اعلام می کنیم احتمال وقوع سیلاب در این نواحی پیش بینی می شود که در همین مسیر بارش ها در کشور عراق هم ادامه می یابد.

محمدپور گفت: امروز و فردا وزش باد نسبتاً شدید در جنوب خوزستان موجب افزایش خیزش گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

وی افزود: فردا در ارتفاعات البرز و در استان های چهارمحال و بختیاری، کرمان و فارس هم بارش های خفیف داریم و پیش بینی می کنیم دمای هوای تهران هم امروز به ۲۳ درجه در گرم ترین حالت برسد.

مدارس ۱۰شهر خوزستان در برخی مقاطع تحصیلی به علت گرد و غبار در نوبت صبح امروز تعطیل است.

با توجه به پیش بینی وزش تندباد لحظه ای و برخاستن گرد و غبار محلی وکاهش دیدافقی، مهدکودک ها و مقاطع تحصیلی ابتدایی و پیش دبستانی و کانون های پرورش فکری شهرستان های اهواز، باوی،کارون، حمیدیه، آبادان، خرمشهر، ماهشهر، امیدیه، شادگان، هندیجان و شهرهای تابعه در نوبت صبح تعطیل است.

(۹۵)


95
بازدیدها