رحمانی فضلی: اقساط اول برای بازسازی خانه ها به سیل زدگان پرداخت شده است | فیلم

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور ، با بیان اینکه جلسات قرارگاه سازندگی سیل بخصوص کمیته‌های شش گانه برگزار می‌شود، اظهار کرد: همه مراکزی که در استان‌های سیل زده تخریب شدند شناسایی و برای آن‌ها شناسنامه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: اقساط اول برای بازسازی خانه‌ها به سیل‌زده پرداخت شده است. همچنین پرداخت خسارت به کشاورزان و تولید کنندگان شروع شده و ظرف کمتر از یکسال ساخت و ساز‌ها به نقطه مطلوبی خواهد رسید.

رحمانی فضلی با بیان اینکه هدف ما این است که مردم و تشکلات در امر نوسازی شرکت کنند، گفت: موضوع ساخت واحد‌ها تقسیم شده است.

وی افزود: برآورد خسارت‌ها ۳۵ هزار میلیارد تومان است و تاکنون دولت سه هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض تخصیص داده و برای این موضوع شش هزار میلیارد نیز تصویب شده است.

وزیر کشور در ادامه درباره پیامک‌های ارائه‌شده به برخی افراد در زمینه امنیت اخلاقی گفت: نیروی انتظامی ملزم به اجرای قانون است.

وی ادامه داد: در قانون بحث مسائل اخلاقی در جامعه و ایجاد امنیت و شرایط مناسب برای تمام مردم از وظایف نیروی انتظامی است.

وزیر کشور با بیان اینکه نیروی انتظامی تاکنون با تدبیر، دوراندیشی و رعایت مسائل عمومی به خوبی عمل کرده است، گفت: روشی که اکنون در برخورد با مسائل اخلاقی وجود دارد و در زمان سردار اشتری باب شد و به نظر من خیلی خوب است، این است که به جای اینکه در خیابان و کوچه با مظاهر ناهنجاری اجتماعی برخورد کنند، با فرستادن پیامک و در برخی موارد نامه به همراه مستندات به افرادی که به هر دلیلی دچار اشکال شدند تذکر داده می‌شود.

وی افزود: زمانی که تذکرات به دو یا سه مورد برسد نیروی انتظامی باید اعمال قانون کند و اعمال قانون در این مواقع اخذ تعهد و صحبت حضوری است.

منبع: فارس

(۳۷)


37
بازدیدها