پلمب ۱۸ داروخانه و مرکز فروش تجهیزات پزشکی در سراسر کشور تا ظهر روز گذشته | فیلم

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ داروخانه در سراسر کشور به سبب گرانفروشی و احتکار ماسک پلمب شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در این روز‌ها هر انباری که در این خصوص کشف شده یا هر متخلفی که دستگیر شده، با اطلاع هموطنان ما بوده و تقاضای ما از مردم این است که همچنان ما را در جریان این تخلفات بگذارند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گشت‌های مشترک ویژه کنترل و برخورد با احتکار و گرانفرشی ماسک و مواد ضد عفونی کنند در سراسر کشور انجام گرفته و تاکنون در استان‌های آذربایجان شرقی هفت داروخانه، البرز سه داروخانه، کهگیلویه و بویر احمد سه داروخانه، اردبیل دو داروخانه و کرمانشاه، قزوین و زنجان هر کدام یک داروخانه به علت گرانفروشی ماسک، حذف عرضه مواد شوینده و بهداشتی و حضور نداشتن مسئول فنی پلمب شده است.

وی افزود: در استان‌های تهران، گیلان، اصفهان و سیستان و بلوچستان انبار‌های ماسک و محلول ضد عفونی کننده کشف و پلمب شده است.

رایگانی گفت: اولویت ما این است که ماسک‌ها بلافاصله پس از کشف با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در اختیار مراکز توزیعی قرار گیرد.

وی گفت: در هماهنگی با دادستان‌های سراسر کشور برای محتکران از آنجایی که نظام سلامت کشور را تهدید می‌کنند، اشد مجازات در نظر گرفته می‌شود.

رایگانی افزود: این افراد به عنوان اخلالگران در نظام سلامت مجازات می‌شوند و ما بلافاصله این پرونده‌ها را در کوتاه‌ترین زمان بررسی می‌کنیم.

وی گفت: فروش ماسک خارج از قیمت‌های مصوب اعلامی گرانفروشی است و قیمت ۴۱۰ تومان و قیمت ۵۱۰ تومان تعیین شده است و خارج از این قیمت‌ها به منزله عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ایا پرونده‌ای از کارخانه‌های و تولیدکنندگان ماسک به تعزیرات ارسال شده است؟ گفت: اکنون عمدتا با تخلفات بخش توزیع مواجهیم، اما تخلفات تولید کنندگان را هم رصد می‌کنیم.

وی افزود: رصد‌های ما شبانه روزی است و اقلامی از کالا‌های احتکاری را در نیمه‌های شب در دو داروخانه کشف کردیم.

(۱)


1
بازدیدها