اعلام نتایج نخستین گزارش برق مجانی برای کم مصرف‌ها در اواخر آذر ماه | فیلم

وزیر نیرو از اعلام نتایج اولین گزارش برق مجانی برای کم مصرف‌ها در اواخر ماه جاری خبر داد.

آقای رضا اردکانیان با اشاره به تصویب طرح برق امید در اوایل شهریور در هیئت دولت و اجرای آن از ابتدای آبان ماه، افزود: اواخر آذر که دوره دو ماهه از اجرای این طرح می‌گذرد اولین گزارش آن را به مردم و مسئولان می‌دهیم تا مشخص شود چه جمعیت کم مصرفی مشمول تخفیف صدرصدی برق شدند و تا تابستان چه میزان می‌توانیم شاهد کاهش مصرف خانگی برق ناشی از اجرای این طرح باشیم.

وزیر نیرو گفت: با توجه به تاکید رئیس جمهور از مدت‌ها قبل کار مطالعه بر روی آب هم برای تخفیف صدرصدی به کم مصرف‌ها را شروع کردیم و برغم تفاوت‌هایی که مسئله آب با برق به لحاظ شرایط اقلیمی کشور دارد‏، در آخرین مراحل هستیم و بزودی طرح آب و برق امید اعلام می‌شود.

آقای اردکانیان اجرای طرح آب امید را هم منوط به تصویب در هیئت دولت دانست و افزود: برای گروهی از مشترکان که مصرف آب آن‌ها کم است تخفیف صدرصدی را قائل می‌شویم و این موضوع بعد از تصویب در هیئت وزیران در این زمینه اطلاع رسانی کاملتری خواهد شد.

وزیر نیرو همچنین با بیان اینکه طرح آب امید بعد از تصویب در هیئت دولت امسال اجرا می‌شود گفت: بدین ترتیب علاوه بر برق، آب هم برای مشترکان کم مصرف در شهر‌ها و روستا‌ها با تخفیف صدرصدی عرضه خواهد شد.

آقای اردکانیان افزود: مانند برق در این طرح، هدف اصلی تشویق مشترکان پر مصرف است تا مصرف شان را کاهش دهند، چون تامین آب آشامیدنی کافی برای مردم صرفا به وجود آب سد‌های مخزنی وابسته نیست بلکه به وجود تصفیه خانه‌ها و شبکه‌های انتقال آب هم بستگی دارد، به همین علت صرفه جویی در مصرف آب ما را از سرمایه گذاری در توسعه تصفیه خانه‌ها بی نیاز می‌کند و این نفع اقتصادی مصرف صحیح در بخش آب است.

منبع: صدا و سیما

(۷۹)


79
بازدیدها