ادامه بارندگی‌ها در بخش‌های شمالی | فیلم

کارشناس هواشناسی: در دو تا سه روز آینده همچنان ادامه بارندگی‌ها را در بخش‌هایی از استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهیم داشت.

آقای مرتضی ضرابی افزود: مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی، بخش‌هایی از استان‌های قزوین و ارتفاعات استان‌های البرز و تهران شرایط برای رگبار و رعد و برق و وزش باد‌های شدید و موقت فراهم است.

وی گفت: با تقویت سامانه موسمی در جنوب کشور نیز شرایط برای رگبار و رعد و برق و وزش باد‌های شدید و موقت و حتی خیزش گرد و خاک در مناطقی از استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان به ویژه در جنوب این استان‌ها و بخش‌هایی از فارس و هرمزگان مهیا خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: نیمه شرقی کشور به ویژه نوار شرقی کشورمان همچنان باد‌های ۱۲۰ روزه در حال فعالیت هستند و خیزش گرد و خاک را در شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل و مناطق جنوبی و شرقی استان خراسان جنوبی پیش بینی می‌کنیم.

آقای ضرابی گفت: آب‌های دریای عمان نیز در دو تا سه روز آینده در بخش‌های شرقی به ویژه مواج و متلاطم خواهد بود و به لحاظ نوسان‌های دمایی در نیمه شمالی کشور به ویژه نوار شمالی کشور از شمال غرب گرفته تا استان‌های ساحلی دریای خزر و شمال شرق کشور روند افزایش دما را در هفته جاری پیش رو دارد که شش تا ۱۱ درجه خواهد بود و به مرور بر میزان دمای هوا افزوده خواهد شد.

منبع: صدا و سیما

(۰)


0
بازدیدها