“اسپوتنیک لایت” به زودی وارد بازار واکسن ایران می‌شود | فیلم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران: واکسن «اسپوتنیک لایت» هم اکنون تمامی مراحل مطالعاتی خود را طی کرده و در حال سپری کردن تست‌های نهایی به منظور ورود به چرخه واکسیناسیون کشور است.

دکتر علیرضا زالی افزود: وزارت بهداشت ایران نتیجه مطالعات و بررسی بالینی خود را در خصوص واکسن «اسپوتنیک لایت» طی کرد و سپس به موسسه گامالیای روسیه ارسال نمود. با توجه به بعضی از عوارض بیولوژیک و اثربخشی دز اول و دوم این واکسن را به یک تک دز تبدیل کرد.

وی ادامه داد: طبق مطالعات انجام شده در روسیه واکسن تک دز اسپوتنیک لایت عوارض بسیار کمتری نسبت به واکسن‌های دیگر دارد. این واکسن بر روی ۶۰ هزار نفر تست شده است و نسبت به واکسن اسپوتنیک وی اثربخشی و ایمنی بالاتری دارد.

زالی گفت:‌خوشبختانه واکسن اسپوتنیک تولید ایران در حال حاضر تمامی مراحل خود را طی کرده و در حال سپری کردن تست‌های نهایی به منظور تولید و ورود به چرخه واکسیناسیون کشور است.
وی افزود: امیدواریم تولید این واکسن در کشور به سه میلیون دز در ماه برسد و دوستان ما در وزارت بهداشت در حال بررسی مستندات هستند تا مجوز‌های لازم برای تزریق این واکسن صادر شود.

منبع: صدا و سیما

(۰)


0
بازدیدها