با آغاز فصل سرما احتمال شیوع ویروس کرونا بیشتر است | فیلم

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه همه گیری در کشور قابلیت مهار جدی دارد، گفت: مردم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نگران فصل سرما نباشند.

دکتر حمید سوری با اشاره به کاهش روند همه گیری در کشور، افزود: متأسفانه پوشش واکسیناسیون در استان‌های غربی نسبت به میانگین کشوری به ویژه در گروه‌های پرخطر مطلوب نیست و ۳۰ درصد از افراد پرخطر در استان‌های غربی هنوز واکسن دریافت نکرده اند.

وی با بیان اینکه چرخش ویروس در استان سیستان و بلوچستان به شدت کاهش یافته است، افزود: با تصمیمات گرفته شده و پیگیری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر، روند رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تداوم پیدا کرده است.

دکترسوری با بیان اینکه اپیدمی در کشور قابلیت مهار جدی دارد، اضافه کرد: مردم خسته و دچار خوش‌ خیالی و ساده‌ انگاری نشوند، ما باید به سمت عادی سازی برویم و مدارس و دانشگاه‌ها باز شوند، ولی باید مراقب بود تا دچار عادی‌انگاری نشویم.

این همه گیر شناس (اپیدمیولوژیست) گفت: مردم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نگران فصل سرما نباشند، به این دلیل که صرفاً سرما عامل مستقیم و مؤثری برای شیوع ویروس کرونا نیست.

منبع: صدا و سیما

(۰)


0
بازدیدها