کارشناس هواشناسی: منتظر آخر هفته‌ ای سرد و بارانی باشید | فیلم

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از بارش باران و برف در ۲۸ استان خبر و نسبت به احتمال وقوع کولاک برف در ۱۷ استان هشدار داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می‌دهد.

از بعدازظهر امروز سامانه بارشی وارد کشور شده و در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان باعث بارش می‌شود.

فردا این سامانه بارشی در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور باعث بارش باران، وزش باد شدید موقتی، در استان‌های جنوبی رعدوبرق و در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات استان‌های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی باعث بارش برف می‌شود.

روز جمعه بارش در شمال غرب و غرب قطع شده و در نیمه شرقی کشور، سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر، مناطق مرکزی و جنوبی کشور بارش پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی دریای خزر روزهای پنجشنبه و جمعه مواج خواهد بود. شنبه هفته آینده در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده روی داده و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

طی روزهای پنجشنبه و جمعه کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور روی می‌دهد. امروز و فردا تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی شده است. در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد تا اواسط روز پنجشنبه هوا آلوده خواهد بود و از اواخر روز پنجشنبه از شدت آلودگی در این شهرها کاسته خواهد شد.

منبع: تسنیم

(۰)


0
بازدیدها