تداوم بارش‌ها، وزش باد و کاهش دما در کشور | فیلم

کارشناس هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی در جنوب و شرق کشور برای امروز و فردا خبر داد و گفت: سامانه بارشی جدیدی نیز شمال و غرب کشور را در بر می‌گیرد.

آقای مرتضی ضرابی افزود: امروز همچنان شاهد ادامه فعالیت سامانه بارشی در جنوب و نیمه شرقی کشور خواهیم بود و همچنان بخش‌هایی از جنوب شرقی کشور شاهد تداوم فعالیت این سامانه است که به مرور از پس فردا از مرز‌های شرقی کشور خارج می‌شود.

وی گفت: امروز بجز بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور در سایر نقاط بارندگی داریم که تمرکز آن‌ها در جنوب استان‌های فارس و بوشهر، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی است و ممکن است که بارندگی‌ها به آبگرفتگی معابر منجر شود.

ضرابی همچنین از ورود یک سامانه جدید بارشی از شمال غرب به کشور خبر داد و گفت: سامانه جدید، گسترده‌تر از سامانه قبلی است و بخش‌های مرکزی کشور را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: سامانه بارشی جدید امروز در شمال کشور و آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، کردستان و کرمانشاه تمرکز دارد و فردا نیز در استان‌های گیلان، مازندران، کردستان، کرمانشاه، ایلام و لرستان تمرکز خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: همچنین فردا و پس فردا وزش باد پدیده غالب نیمه شرقی کشور است و جاده‌ها و مناطق کوهستانی کولاک برف خواهند داشت و آب‌های خزر و همچنین شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهند بود.

وی همچنین از کاهش دمای محسوس در کشور خبر داد و افزود: کاهش دما در بخش‌هایی از شمال و شمال غرب و سواحل دریای خزر بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد است که این میزان در دامنه‌های جنوبی البرز بین ۵ تا ۷ درجه خواهد بود.

منبع: صداوسیما

(۰)


0
بازدیدها