جوی آرام در اکثر شهرها تا پایان هفته و ورود سامانه بارشی از روز جمعه از غرب کشور | فیلم

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به غرب کشور از روز جمعه خبر داد و گفت: تا روز پنجشنبه بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهند داشت.

وی با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور برای امروز سوم اسفند و روز‌های آتی اظهار داشت: امروز و فردا در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور تا روز پنجشنبه جوی آرام پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از ورود سامانه بارشی به غرب کشور طی روز جمعه خبر داد و افزود: در نوار غربی کشور و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب اصفهان از روز جمعه بارش باران خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز شنبه علاوه بر این مناطق، بخش‌هایی از شمال شرق کشور نیز بارش باران را تجربه خواهند کرد.

وی ادامه داد: روز شنبه در نوار شرقی و مرکز کشور وزش باد به نسبت شدید رخ خواهد داد و این بارش‌ها در مناطق سردسیر و ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: از امروز تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: آسمان امروز تهران نیمه ابری است و به تدریج کاهش ابر را شاهد خواهد بود که در برخی ساعات همراه با غبار محلی است.

به گفته ایشان حداکثر دمای امروز تهران در گرم‌ترین ساعت به ۱۵ درجه بالای صفر و کمترین دما فردا به ۷ درجه بالای صفر خواهد رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سردترین مناطق امروز شهرکرد با دمای ۷ درجه زیر صفر و همدان با دمای ۲ درجه زیر صفر بوده و یاسوج، اراک، زنجان و سنندج نیز دمای یک درجه زیر صفر را داشتند. همچنین گرم‌ترین مرکز استان نیز بندر عباس با دمای حداکثر ۲۸ درجه بالای صفر گزارش شده است.

(۰)


0
بازدیدها