اتصال مدارس به سامانه پایش سلامت دانش‌ آموزی | فیلم

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اتصال دو سوم مدارس به سامانه سلامت دانش آموزی خبر داد.

“محمد رضا سهرابی” اعلام اینکه این سامانه از حالت آزمایشی خارج و به صورت رسمی آغاز به کار کرده است، گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از مجموع ۳ هزار و ۹۰۰ مدرسه تحت پوشش اطلاعات دانش آموزی ۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه وارد سامانه شده است. معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین گفت: اطلاعات مدارس تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و تهران هم اخذ شده است و این اطلاعات به زودی به سامانه متصل خواهند شد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هدف از طراحی این سامانه را تشخیص زودرس و اقدام به موقع برای پیشگیری از شیوع کرونا در جمعیت دانش آموزی دانست و گفت: اگر دانش آموزی با هر علامت یا نشانه‌ای از بیماری در مدرسه حاضر شود، این سامانه فوری گزارش بیماری را به معاونت امور بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی ارجاع می دهد.

“محمد رضا سهرابی”، تاکید کرد: به محض اینکه اولیای مدرسه در این سامانه نشانه‌های بیماری را اعلام کنند، مراقبان سلامت در کمترین زمان ممکن در مدرسه برای بررسی وضعیت دانش آموز و انجام آزمایش‌های مربوطه حاضر می‌شوند، بعد از معاینات اولیه و آزمایش پی سی آر، رصد موارد مشکوک و در ادامه نیاز به قرنطینه کردن، اقدامات لازم برای پیشگیری از گسترش موارد و شیوع بیماری انجام می‌شود.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که این نرم افزار به صورت برخط در دسترس مدیران مدارس تهران قرار خواهد گرفت، افزود: بر اساس اعتبار سنجی که انجام می‌شود، کاربر مشخصات دانش آموز علامت دار را وارد سامانه می‌کند و معاونت امور بهداشتی، این موارد را به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت ارجاع می دهد.

“محمد رضا سهرابی”، تاکید کرد: نتیجه ثبت در این سامانه به سامانه سیب نیز اضافه خواهد شد، با این که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان متولی، این سامانه را به همه ی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران تسری خواهد داد، با کمک این سامانه پیش از این که ابتلا به بیماری قطعی شود، با شناسایی علائم بیماری کنترل و زنجیره شیوع ویروس به کمترین میزان خود خواهد رسید.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در ادامه خطاب به والدین توصیه کرد: اگر خود یا فرزندتان علامت‌های مشکوک به کرونا دارید با اعلام به مسؤولان مدارس، از حضور در مدرسه و اماکن عمومی خودداری کنید.

منبع: صداوسیما

(۰)


0
بازدیدها