تغییر قیمت ۴ قلم کالا در طرح اصلاح یارانه | فیلم

وزیر کشور گفت: در طرح اصلاح یارانه، قیمت مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن می‌تواند تغییر پیدا کند و هیچ کالای دیگری حق افزایش قیمت ندارد.

آقای وحیدی  افزود: هیچ فردی اجازه ندارد با توجیه اینکه این ۴ قلم کالا گران شد، قیمت حمل‌ونقل و سایر کالا‌ها را بالا ببرد، چون جبران هزینه در این طرح دیده شد همچنین به مصرف‌کنندگان این چهار قلم کالا بدلیل گران شدن آن‌ها یارانه پرداخت خواهد شد.

وحیدی : تغییر قیمت چهار قلم کالا در طرح اصلاح یارانهوی با اشاره به اینکه مردمی کردن یارانه‌ها و عادلانه کردن آن گام مهمی است ادامه داد: گام بزرگی در اقتصاد شروع شد که به شکوفایی کشور می‌انجامد و اهداف مهمی را دنبال می‌کند و یکی از مهمترین اهداف طرح بزرگ اقتصادی این است که یارانه‌های دولت به دست مردم برسد.

وی با بیان اینکه بر اساس برآورد‌ها ۳۰ درصد یارانه‌ها به دست مردم می‌رسد افزود: این گام بزرگ ما را به سمت عادلانه کردن یارانه‌ها جلو می‌برد و مردم در سطح استان ها، شهر‌ها و روستا‌ها از نعمات این اصلاح یارانه‌ای برخوردار خواهند شد بنابراین لازم است این کار به شکل بسیار قوی در همه سطوح، مدیریت شود.

وزیر کشور گفت: یکی از وظایف استانداران این است که کاملاً این موضوع را دنبال کنند.

وی ادامه داد: تأمین سرمایه در گردش واحد‌های تولید کننده می‌تواند ایفای نقش مهمی داشته باشد، چون غیر از شرکت‌های بزرگ وارد کننده واحدها، دامداری‌ها و مرغداری‌های کوچک در سطح استان‌ها

داریم که باید تأمین منابع شوند و بتوانند منابع خود را به خوبی و به سرعت برای تأمین نهاده‌ها دریافت کنند و این کار توسط استانداری‌ها با کمک صندوق‌های کشاورزی و سرمایه گذاری در استان‌ها می‌تواند به خوبی صورت بگیرد.

آقای وحیدی گفت: الآن اختیارات خوبی به تعزیرات به ویژه در حوزه کنترل واگذار شد، تعزیرات قبلاً یک مقداری محدودیت داشت و با اختیارات جدیدی که به آن‌ها داده شد می‌توانند نسبت به کنترل قیمت‌ها اقدام کنند.

 

(۰)


0
بازدیدها