طرح ساماندهی و کنترل اجاره بها در دستور کار مجلس | فیلم

رئیس کمیسیون عمران از بررسی طرح ساماندهی و کنترل اجاره بها در دستورکار سه شنبه مجلس خبر داد.

محمدرضا رضایی کوچی با بیان اینکه نبود قانون در حوزه اجاره بها مسکن مشکلات زیادی را برای مستاجران ایجاد کرده است، گفت: طرح دوفوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی به منافع موجران و مستاجران توجه دارد و این طرح سه شنبه در دستور کار قرار می‌گیرد.

رضایی کوچی افزود: عرضه وتقاضای نامناسب حوزه مسکن را شاهد هستیم و با توجه اینکه در تهران تا ۲۵ درصد و سایر شهر‌ها تا ۲۰ درصد براساس مصوبه سران قوا تعیین شده است، از مالکان منازل مسکونی درخواست داریم با مستاجران همکاری داشته باشند و این طرح موقت وگذراست تا طرح ساماندهی وکنترل اجار بها در صحن به تصویب برسد.

نماینده مردم جهرم در مجلس ادامه داد: در این طرح به شرایط مستاجران و حتی مالکان با نگاه تولید مسکن ومشوق‌هایی که مالکان واحد‌ها را اجرا بدهند توجه خاص شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در آستانه ورود به فصل تابستان که به نوعی فصل نقل و انتقال مستاجران است، قرار داریم، اما متاسفانه قانونی در حوزه اجاره بها نداریم و مستاجران که عموما از قشر ضعیف جامعه هستند، در این برهه زمانی با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شوند چرا که سالانه شاهد افزایش بیش از ۵۰ درصدی اجاره خانه‌ها هستیم.

رضایی کوچی همچنین درباره اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: در جریان اخذ مالیات از خانه‌های خالی، حدود ۱۵۰۰ واحد خانه خالی شناسایی و از ۵۰۰ واحد مسکونی مالیات اخذ شده است که باید در این زمینه اقدام جدی کنند.

(۰)


0
بازدیدها