هشدار وزیر کشور درباره احتمال وقوع سیل در روزهای آتی | فیلم

دکتر وحیدی با اشاره به هشدار‌های سازمان هواشناسی در خصوص احتمال وقوع سیل در استان‌های کشور، گفت: لازم است برای حفظ سلامتی از هر گونه حضور در مسیر و مجاورات رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.

دکتر احمد وحیدی درباره وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان در کشور گفت: طی روز‌های اخیر نزدیک به ۱۸ استان با سیل درگیر بودند و در این میان استان‌های مازندران، گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، یزد­ ­و ­تهران از جمله استان‌هایی بودند که بیشترین درگیری را با این بلای طبیعی داشته اند.

وی با اشاره به اینکه به لطف خدا و همت مردم و دستگاه‌ها مدیریت خوبی صورت گرفت؛ گفت: به عنوان مثال در استان یزد که معمولا ۴۰ میلی‌متر در سال بارش دارد، در سیل نزدیک به ۷۵ میلی‌متر بارندگی داشت که حجم بسیار بزرگی است.

وی با بیان اینکه در چند منطقه مانند امامزاده داوود، فیروزکوه و یزد مقداری بیشتر مشکل داشتیم، گفت: البته در حال حاضر در یزد عمدتا مشکل آبگرفتگی معابر است که در چند نقطه آبگرفتگی داریم و باید به سرعت آن را برطرف کنیم. به ویژه در بافت تاریخی که اهمیت ویژه‌ای دارد که این اقدامات در حال انجام است.

وزیر کشور با ابراز تاسف از جان باختن چند نفر از هم وطنان عزیز در سیل اخیر، خاطر نشان کرد: در دو منطقه امامزاده داوود و فیروزکوه فوت ناشی از سیل داشتیم که از همین جا به خانواده‌های مصیبت دیده تسلیت عرض می‌کنم.

وی با اشاره به وضعیت امدادرسانی در استان‌های سیل‌زده، گفت: امدادرسانی گسترده است و در همه مناطق استانداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران، هلال احمر، نیرو‌های نظامی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اورژانس، گروه‌های مردمی و … فعالیت بسیار خوبی دارند و تقریبا بسیج گسترده‌ای در همه مناطق داریم.

وی اضافه کرد: عزیزان راهداری در راه‌ها فعالیت دارند اکنون تمام کشور هم در هشدارباش قرار دارد و هم بسیج ظرفیت‌ها برای همه مناطق انجام شده است. مدیریت به رغم این حجم بالای بارش که بیش از چیزی که پیش‌بینی شده بود، بارندگی داشتیم، خوب بود.

دکتر وحیدی در ادامه گفت: امیدواریم مردم هم رعایت کنند و در مجاورت رودخانه‌ها و مراکزی که احتمال سیل در آن‌ها وجود دارد قرار نگیرند در برخی مناطق رانش کوه هم داشته‌ایم. به عنوان مثال در فیروزکوه در مرزداران که یک روستا است، مشکل ما بیشتر رانش کوه بود که مردم اذیت شدند. باید مردم در روز‌هایی که حساسیت وجود دارد، مراقبت کنند.

وی در پایان گفت: به همه مناطق هشدارباش داده شده، امکانات تا حد زیادی گردآوری شده، مدیران مستقر و پای کار هستند و امیدواریم با مدیریت مناسب کمترین خسارت را به مردم و اموال آن‌ها داشته باشیم.

(۰)


0
بازدیدها