دوربین داشبورد هوشمند پلیس با توانایی شناسایی اشخاص مجرم در آمریکا رونمایی شد | فیلم

کوبان تکنولوژی (Coban Technologies)، یک شرکت آمریکایی در تگزاس است که به تازگی از یک دوربین داشبورد هوشمند پلیس رونمایی کرد. این دوربین در خودروهای پلیس آمریکا می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی، اشخاص مجرم و خودروهای آن‌ها را شناسایی کند.

این داش کم (Dashcam) جدید در مجموع از ۶ دوربین تشکیل شده که برای جمع‌آوری تصاویر و تحلیل توسط نرم افزار پیشرفته به منظور تشخیص جرایم و حتی سلاح‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا پس از رونمایی از این دوربین داشبورد جدید، بسیار مشتاق و علاقه‌مند به این تکنولوژی شده و بر این باور است که این دوربین های هوشمند می‌توانند به جلوگیری از ایجاد ترافیک و بروز جرایم کمک کند.

در حال حاضر شرکت کوبان تکنولوژی مشغول کار بر روی ویژگی‌هایی است تا بتواند افرادی که از نزدیکی خودروی پلیس عبور می‌کنند را شناسایی کند. اداره‌های پلیس در سراسر دنیا نیز می‌توانند از این سیستم تشخیص چهره استفاده کنند. همچنین دوربین داشبورد هوشمند پلیس قادر است وسایل نقلیه بدون پلاک را هم تشخیص دهد.

شرکت انویدیا (NVIDIA) در این پروژه با کوبان تکنولوژی همکاری کرده است. مسئولان شرکت NVIDIA معتقدند این سیستم، شهرها و خیابان‌ها را به جایی امن‌تر برای زندگی کردن تبدیل خواهد کرد.

(۱۷)


17
بازدیدها