آبشار کلشتر در ارتفاعات استان گیلان | فیلم

روستای کلشتر از نظر مناظر دیدنی به خاطر موقعیت کوهستانی و وجود درختان همیشه سبز مثل زیتون و کاج در ۴ فصل سال زیبا و دیدنی است. در بهار و تابستان این زیبایی چندین برابر می شود. درون بافت مسکونی روستا تعداد زیادی چشمه و نهر آب وجود دارد.

آبشار کلشتر که بیش از ۲۰ متر ارتفاع دارد یکی دیگر از مکان های دیدنی روستا به شمار می رورد. روستای کلشتر به دلیل شرایط خاص، مساحت عمده جنگل های منطقه رابه خود اختصاص داده است.

جنگل های پر درخت و بکر در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح دریا و کوه آسمانسرا با دشتی زیبا با علف های بلند و سبز در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح دریا یکی دیگر از نقاط دیدنی روستای کلشتر می باشد. یکی از ویژگی های مهم روستای کلشتر وجود تعداد زیاد چشمه های پرآب، با آب بسیار سرد و گوارا می باشد که این روستا را از روستاهای دیگر متمایز می کند. آب شرب و کشاورزی روستا تماماً از این چشمه ها تأمین می شود و آب مازاد بر مصرف برای آبیاری زمین های کشاورزی روستاهای اطراف جاری می شود.

چشمه بار که در زبان محلی به آن چیمه وار می گویند، از بزرگترین و زیباترین چشمه های آب موجود در کشور است. از ویژگی های این چشمه می توان به سرمای خیلی زیاد آب حتی در تابستان اشاره کرد. مهمتر از سرمای زیاد آب موضوعی است که اخیراً بیشتر به آن پرداخته می شود و آن سبک بودن آب از لحاظ وجود املاح می باشد که طبق آزمایشات انجام شده نتیجه گرفته شده که آب این چشمه حتی از آب معدنی دماوند هم سبک تر است.

محصول اصلی آن زیتون است. به دلیل آب و هوای مدیترانه ای باغات زیتون توسعه خوبی داشته و زمستان و تابستان معتدلی دارد.

این روستا روزگاری دارای خان های بزرگی بوده که تمام اطراف و اکناف رودبار جهت رسیدگی به تمامی امور زندگی از خرید تا مسائل قضایی به آن ها مراجعه می کردند. روستای کلشتر در فاصله ۳ کیلومتری شهر رودبار و در کوهپایه کوهستان البرز غربی و در ارتفاع ۵۵۰ متری از سطح دریا و مشرف برشهر رودبار واقع شده است. این روستا از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و حتی مناظر دیدنی و در بسیاری موارد دیگر با شهرها و روستاهای اطراف متفاوت است که هرکدام را در جایگاه خود بررسی می کنیم.

 

kalashtar2 | تگ

آبشار زیبای کلشتر که بیش از بیست متر ارتفاع دارد یکی دیگر از مکانهای دیدنی روستای کلشتر رودبار به حساب میاد | تگ

(۶۸۶)


686
بازدیدها