آبشار آهکی اسکلیم در شهر سواد کوه | فیلم

۸۴ آبشار که از آنها به عنوان بزرگترین آبشارهای نادر مازندران و حتی کشور نام برده می‌شود در منطقه لفور جای گرفته است، بنابراین با وجود تعداد زیادی از این گونه آبشارها در منطقه لفور می‌توان از لفور به عنوان سرزمین آبشارها یاد کرد.

یکی از زیباترین آبشارهای این منطقه، آبشار آهکی اسکلیم رود است که با سرچشمه گرفتن از یک تپه جنگلی در مسیر یک کیلومتری خود تا رسیدن به رودخانه اصلی اسکلیم رود، آبشارها و حوضچه‌هایی زیبا بوجود آورده است. آبشار اصلی آن ۳۲ متر ارتفاع دارد و در پایین دست این آبشار حدود ۲۰۰ حوضچه آهکی زیبا در اندازه‌های مختلف دیده می‌شود.

منطقه لفور سوادکوه شمالی یکی از مناطقی است که می‌تواند به عنوان پایلوت برنامه‌ریزی شهرستان برای رشد صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرد، منطقه‌ای که به واسطه قرار گرفتن در یک سرزمینی کاملا جنگلی همواره یکی از مقاصد گردشگران بوده است.

شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی به واسطه بکر بودن و داشتن موهبت‌های طبیعی کوه، جنگل، بناهای تاریخی و فرهنگی، غار و آبشار با وجود کمبود امکانات گردشگری نظیر هتل، هتل آپارتمان و مراکز پذیرایی مناسب، با همین امکانات حداقل به دلیل نزدیکی به پایتخت همواره مورد توجه گردشگران از اقصی نقاط کشور و دنیا بوده است.

آبشار اهکی اسکلیم | تگ

 

 

(۳۲۶۲)


3,262
بازدیدها